Základní technické vybavení docházkového systému

Základní technické vybavení identifikačních systémů se skládá zejména z terminálů, umožňujících zaměstnancům evidovat pracovní dobu, a samotných identifikačních médií.

Docházkové terminály

Docházkové terminály tvoří nedílnou součást řešení. Jde o zařížení umožňující samotnou evidenci pracovní doby. Liší se zejména technologií identifikace (bezkontaktní karty či přívěšky, kontaktní čipy Dallas nebo biometrické čtečky otisku prstů), připojením (RS485 či Ethernet), provedením a ovládáním. U provedení jde zejména o druhy určené pro průmyslové nebo kancelářské prostředí. Ovládání terminálu může být jednoduché pomocí klávesnice nebo dotykové ovládání s plnohodnotným barevným displejem. K terminálu lze připojit i externí periférie jako jsou čtečky čárových kódů, které se s úspěchem využívají k identifikaci zakázek, resp. zakázkových listů ve výrobě.
 
 
X50.jpg
 
 

Identifikační média

Identifikačními médii jsou identifikační karty, přívěšky či kontaktní čipy Dallas. Tato média mohou být kontaktní či bezkontaktní. Existuje několik jejich různých standardů a mnoho provedení. Idenfikační média umíme pro Vás potisknout či pro ně zajistit ochranné obaly a další příslušenství. Více informací naleznete v oddílu Identifikační prvky nebo kontaktujte naše obchodní oddělení.

identifikacni.png