Přístupové jednotky, snímače ID médií

Přístupové jednotky

pristupove-jednotky.jpg

Přístupová jednotka

Slouží ve spojení s externími snímači identifikačních médií a elektrickými otvírači dveří k omezení a evidenci přístupu osob do chráněných prostor. Ve spojení se s přístupovým a docházkovým softwarem pak umožňuje jednoduchou a efektivní správu oprávnění, přidělování a odebírání identifikačních médií a kontrolu průchodů v celém systém.

Přístupová jednotka obsahuje elektroniku komunikující jak s nadřazeným softwarovým systémem Docházky tak i s rozhraním pro externí snímače id médií, digitální vstupy a výstupy, pomocí nichž může ovládat elektrické otevírače, zámky, pojezdové brány a závory. Sama jednotka má vnitřní paměť uchovávající jak oprávnění, tak i informace o jednotlivých průchodech. To ji zajišťuje plnou funkčnost i při výpadku komunikace se softwarem. Přístupové jednotky se mohou lišit podle počtu dveří (resp. výstupů) které mohou najednou ovládat a dle připojovacího rozhraní(Ethernet, RS485).

 

Snímače identifikačních médií

CardReader_01_Full.jpg

 

Snímače slouží k samotnému čtení kontaktních i bezkontaktních identifikačních médií v rámci přístupového systému. Snímače jsou obvykle  vybaveny jak optickou (LED) tak i akustickou indikací oprávnění dané osoby ke vstupu. Součástí našich řešení jsou snímače velké části rozšířených standardů, ať už kontaktních (Dallas, iButton, Biometrie - otisk prstu) nebo bezkontaktních (Unique/EM4100, MIFARE, Cotag, HiD, iClass, Indala, Prox a další).

 

Katalogový list Snímače a přístupové jednotky ke stažení zde.